Vinylová_podlaha_PR_superpodlaha_cz

V koupelně a kuchyni nemusíte mít jen dlažbu

Když přemýšlíte nad tím, jakou podlahu si do koupelny či kuchyně vybrat, máte pár základních požadavků. Především musí vzdorovat vodě a vlhku. Vždy vám z toho na předních příčkách seznamu vypadne dlažba. Existují ale i alternativy, které ji dokážou nahradit, a co více, eliminovat nedostatky, které dlaždice mají.

Vinyl maže nevýhody dlažby

Může to být otázka vkusu. Prostě se vám dlažba nelíbí, a tak se poohlížíte po jiných materiálech. Když vám v kuchyni na dlažbu spadne ostrý nůž nebo těžký hrnec, je veliká pravděpodobnost, že ji poškodí. A ve spárách se mohou usazovat bakterie a nečistoty. Navíc první, co při došlapu bosou nohou na dlaždičku ucítíte, je nepříjemný chlad.

Pokud vás některé z těchto problémů trápí, vaším řešením může být zámková vinylová podlaha. Vinyl velmi dobře čelí vodě a vlhkosti. Zároveň je vysoce odolný vůči mechanickému poškození, dlouho vám tak vydrží. Užitečným bonusem je, že povrch vinylové podlahy není tak hladký, jako u dlažby, proto zde hrozí menší riziko uklouznutí. Což při vylézání z vany poměrně oceníte.

Snadná údržba a možnost podlahového vytápění

Vinylová podlaha click se také snadno udržuje. K jejímu čištění vám bohatě postačí běžné čisticí prostředky a nástroje, které používáte pro jiné povrchy. Když dodržíte pravidelnost úklidu, žádné náročné čištění navíc vás nečeká.

Na dotyk nejsou vinylové podlahy nijak studené. O teple sice nemůže být řeč, ale není to ten šokující chlad, který známe z koupelen s dlažbou. Podpořit tento teplejší pocit můžete instalací podlahového vytápění, které je, obdobně jako u dlažby, s vinylem také kompatibilní.

U vinylových podlah někdy na první pohled ani nemusíte poznat, že jde o vinyl. Pokud se vám například líbí dlažba a jen vám nevyhovují její vlastnosti, nebo byste naopak toužili po dřevu v koupelně, což je z praktického hlediska nesplnitelné přání, vinyl vám to může dopřát. Po vzhledové stránce umí napodobit vzhled jakéhokoliv materiálu.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *