Google asistent

Tipy na praktické pomocníky do domácnosti. Podle čeho si vybrat?

Lidé si snaží zjednodušit život, jak to jen jde. Jinak tomu není ani v případě domácnosti, kde i ta nejmenší změna někdy znamená ušetřený čas, energii i peníze. Díky neustálému pokroku technologií nám do domácnosti přibývají mnohé prvky, o kterých jsme před pár lety ani nesnili. Jaké praktické pomocníky se doma rozhodně vyplatí mít?

Tablet jako řídící centrum smart domácnosti

V současnosti mnozí vlastníme chytré telefony, chytré hodinky či chytré televizory. Tak proč si nezařídit rovnou celou inteligentní domácnost? Díky smart prvkům a různým dostupným spotřebičům dnes zautomatizujete různé úkony, které byste jinak museli dělat manuálně. To zefektivní úklid, ušetří spoustu času a energie – té vaší i elektrické. K jejich ovládání vám stačí samotný smartphone, ale vy si rovnou vytvořte řídicí jednotko celé domácnosti z tabletu.

Tablet
Zdroj: pexels.com

K tabletu můžete díky wi-fi připojit vše potřebné a k dispozici vám bude v domácnosti kdykoli. Větší a přehlednější displej vám pomůže nastavit automatické procesy během pár minut. Hravě to zvládnou starší i mladší členové domácnosti. To s sebou ale přináší pár úskalí. Prodloužit životnost této řídicí jednotky vám pomůže například kvalitní pouzdro na tablet. Nezapomínejte ani na správné nabíjení. V neposlední řadě pamatujte, že nemusíte hned sahat po těch nejdražších a nejvýkonnějších modelech, aby šlo všechno tak, jak má.

Zdroj: pexels.com

Spotřebiče, které vám rozumí – podle čeho si vybrat?

V posledním období se roztrhl pytel se všemožnými inteligentními vychytávkami do domácností. To ještě neznamená, že musíte mít hned všechny. Předtím, než se rozhodnete investovat do dražších zařízení, která vás odbřemení od jakékoli domácí činnosti, promyslete si, do jaké míry vás tato činnost skutečně zatěžuje. Z reklamy na tu nejžhavější novinku možná nabudete pocit, že tento spotřebič je přesně to, co potřebujete, ale pokud vám v konečném důsledku ušetří sotva pár minut měsíčně, asi to nebude zrovna koupě roku.

Zdroj: pexels.com

Skuteční praktičtí pomocníci do každé domácnosti

  • Elektrický kompostér se během pár hodin postará o zbytky vašeho kuchyňského odpadu, čímž zároveň snížíte svůj vliv na životní prostředí.
  • Bezdrátová nabíjecí stanice vám dovolí nabíjet více zařízení současně: telefon, tablet, hodinky, případně sluchátka, a tak už nebudete muset trávit hodiny nekonečným rozmotáváním kabelů.
  • Robotický vysavač ocení mimo jiné také majitelé domácích mazlíčků, kteří si konečně z programu vyškrtnout každodenní manuální vysávání podlahy.
  • Inteligentní soundbar stvořený pro milovníky filmů se díky automatickému zvukovému profilu postará o skutečný zážitek s 3D zvukem.
Zdroj: pexels.com
  • Smart pračka se pomocí umělé inteligence zakrátko naučí vaše prací návyky, což vám ušetří nejen čas, ale také peníze.
  • Inteligentní žárovky vám automatickým pomalým rozsvěcováním dovolí vzbudit se do každého rána pomalu a bez stresu.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *