Látkové dekorace

Tipy, jak prakticky využít látky v domácnosti a zútulnit si bydlení

te to štěstí a patříte ke zručným jedincům? Zvelebte si svůj domov vlastníma rukama. Postačí vám k tomu několik látek a pořádná dávka inspirace. Co vše si můžete z látek vyrobit? Přinášíme vám pár nápadů, které rozhodně stojí za zvážení i následné vyzkoušení.

Užijte si teplo a domácí pohodu na gauči

Látky můžete v domácnosti využít téměř v každé místnosti. Protože během zimy trávíme doma mnohem více času než po zbytek roku, určitě oceníte nové funkční dekorace v obývacím pokoji. Na polštáře na sedací soupravu si můžete ušít vlastní obaly, z vhodných měkkých materiálů si můžete ušít hřejivé deky a zimu tak strávit v teple a pohodlí na gauči.

Buďte v teple i při pobytu na terase, balkonu či předzahrádce

Milujete svoji předzahrádku, balkonek či terásku a nedáte na ně dopustit ani během zimních měsíců? Aby vám při pobytu venku nebyla zima, vytvořte si praktický podsedák na svou venkovní židli. Výbornou látkou, ze která můžete vytvořit obal na podsedák, je softshell. Je nepromokavý, větruvzdorný a často se používá k výrobě odolných turistických oděvů.

Látkové dekorace na vánoční stůl

Pokud váš domov již zachvátila vánoční atmosféra, můžete se vrhnout do příprav na Štědrý den. Z látek si můžete vyrobit nejenom ubrus na vánoční stůl, ale také další dekorace. Například látkové ubrousky s monogramy, běhouny, prostírání či potahy na židle.

Zásobte se látkami a zútulněte si svůj domov s jejich pomocí. Snadno a rychle si můžete ušít potahy na polštáře, měkké deky na lenošení, venkovní podsedáky, ale také vánoční dekorace na štědrovečerní stůl. Dívejte se kolem sebe, zkoumejte sociální sítě a webové stránky určené pro tvořivé jedince a načerpejte inspiraci. Jakmile budete přesně vědět, co vše si chcete ušít, pusťte se do práce.

Zdroj obrázku: MaxCab / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *