dům

Střecha je jedním z nejdůležitějších prvků domu

Střecha je jedním z nejdůležitějších prvků domu. Je jeho korunou a zároveň ochranou. Jen kvalitní střecha dokáže ochránit dům, tudíž byste její výběr neměli podcenit. Správnou střechu musíte vybírat z estetického hlediska i funkčnosti. Je to výrazný prvek na každém domě, ale zároveň je důležité brát v úvahu i životnost. Střechy si můžeme rozdělit podle typů, tak se na ně pojďme podívat.

Kam se hodí šikmé střechy?

Jedná se o tradiční řešení na rodinných a nejrůznějších obytných domech. Díky svému tvaru perfektně odolává rozmarům počasí. Voda po ní rychle stéká a extrémně ji nezatíží ani sníh. Proto vydrží velice dlouho a po celou dobu budou výborně fungovat. Jsou s ní spojeny větší náklady kvůli složitější konstrukci, ale jako bonus pod ní vzniknou prostory, jež můžete využít jako podkroví. Vzniknou vám tak navíc další pokoje.

Ploché střechy potkáváme často ve městech

Tyto střechy nejčastěji najdete většinou na panelových domek, industriálních budovách a podobně. Jejich výhodou je malá plocha, která se dá snadno izolovat. Snižuje úniky tepla a šetří tak energie při vytápění. Není tak překvapením, že jsou to kvůli zástavbě oblíbené střechy v Praze.

Co dělat v případě rekonstrukce

Střechy se neřeší jen při výstavbě nového domu. Velice časté jsou nejrůznější rekonstrukce střech. V těchto případech se střecha předělává kvůli různým nástavbám, nebo se modernizuje. V dnešní době se totiž používají výrazně kvalitnější a lepší materiály než v minulosti.

Na jaké problémy můžete narazit

Při rekonstrukci v některých případech není potřeba měnit celé podstřešní trámoví. Zachovalé ale musí být ošetřeno chemií proti dřevokaznému hmyzu, plísním a podobným problémům. V některých případech může být mimo výměnu krytiny rozhodnuto i o výměně laťoví nebo částí krovu. Do této kategorie patří i opravy střech. Ty vznikají v důsledku extrémních povětrnostních podmínek nebo jiných situací.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *