Tipy na zařizování kuchyně

Šikovné prvky, díky kterým bude vaše kuchyně lepším místem

S novou sezónou můžete ve svém domově vždy něco zlepšit. Vaše kuchyně si jistě zaslouží zlepšení, abyste se v ní cítili mnohem lépe. Nemusí se jednat o velké změny a stejně si užijete svůj čas v kuchyni mnohem více. Podívejte se na pár tipů, které vám v letošním roce pomohou se zařízením a zlepšením srdce vaší domácnosti.

Přirozené světlo a spíž

Vzhledem k tomu, že většinou vaříte během dne, potřebujete dostatek přirozeného světla. Okno by se mělo nacházet blízko pracovní plochy, abyste měli velký komfort při vaření a pečení. Jestli máte v kuchyni malé okno, možná byste měli přemýšlet nad výměnou za větší.

Spíž je neuvěřitelně šikovná část kuchyně, která by neměla chybět nikomu z nás. Dobrou zprávou je, že ji můžete dostat i do malé kuchyně. Ideální je malá místnost nebo velká skříň uprostřed domu, kde nejsou okna. Tak využijete plný potenciál tohoto prostoru.

Netradiční barvy a detaily

Hodně lidí se bojí barev v kuchyni. Nebojte se jich a pusťte se do experimentování. Indukční desky vždy budou černé, ale s obklady, dekoracemi nebo tapetami si můžete hrát. Pro odvážné se může jednat o barevné skříňky, ale nemusíte se pouštět do tak velké změny. Nejlepší barvy do kuchyně jsou:

  • červená,
  • oranžová,
  • zelená,
  • žlutá.

Návrh kuchyně by měl být vyvedený do nejmenšího detailu. Nejedná se o levnou záležitost, a proto musíte vědět, kde budou jednotlivé prvky umístěny. Varné desky se hodí blízko dřezu, ale také by měla být hned vedle pracovní deska. S tímto rozvržením vám snadno pomůže architekt nebo interiér designér. Nebo se můžete inspirovat na sociálních sítích.

Vhodný materiál na pracovní desku

Při výběru pracovní desky musíte myslet hlavně na cenu, možnost výměny a vzhled. Podle toho si zvolíte laminát, keramickou desku, masivní dřevo nebo kámen. Každá z těchto možností má klady i zápory. Hlavní je, aby se vám líbila, ladila se stylem kuchyně a byla praktická. Jakmile tuto kombinaci najdete, neváhejte a pořiďte si ji pro svou kuchyň.

Zdroj obrázku: brizmaker / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *