dřevostavba

Proč jsou oblíbené dřevostavby na klíč?

Dřevostavby na klíč se těší velké oblibě, a to hned z několika důvodů. Posuďte sami, líbilo by se vám mít rychle a levně postavený nový dům? Výhod dřevostaveb je více, pojďme se na ně podívat.

Dřevostavby na klíč jsou v posledních několika letech čím dál více populární. Mnoho lidí volí spíše novou moderní dřevostavbu před opravou a rekonstrukcí starých domů. Málokdo dnes již kupuje staré a polorozbořené domy. Mnohem oblíbenější jsou právě dřevostavby, které jsou postavené rychle.

Dřevostavby jsou jednak rychle postavené, jednak jsou ekologické

Dřevostavba na klíč je postavená několikanásobně rychleji než běžný dům. Zejména proto, že se sestavuje z připravených dílů podobně jako skládačka. Celá stavba od začátku až do konce tak může být hotová během několika měsíců. Navíc je možné ji stavět i v zimě, protože velká část stavby je realizována suchou cestou a nehrozí její mrznutí.

Další velkou výhodou je fakt, že dřevostavby jsou navrhované s ohledem na jejich šetrnost vůči přírodě. Domy jsou většinou postaveny jako nízkoenergetické, což sníží spotřebu zdrojů a následující náklady na provoz domu.

Dobré izolační vlastnosti a dostatek prostoru

Nové dřevostavby jsou navržené tak, aby byly udržitelné a neměly zbytečné tepelné ztráty. Jsou dobře izolované, což vám ušetří další náklady na provoz a zabrání příliš vysokým teplotám v letních měsících.

Krom dobré izolace ale dodavatelé dřevostavby na klíč ví, že většina lidí potřebuje také dostatek prostoru. Domy jsou navržené v moderním a pěkném designu a zároveň nabízí velké množství prostoru v interiéru, který můžete využít.

Velkou výhodou dřevostaveb je také to, že se snadno přizpůsobují. Mnohé příčky nebo dveře v domě lze ve fázi přípravy projektu dřevostavby na klíč jednoduše posunout. Snadno si tak i z typového domu vytvoříte bydlení podle vlastních přání a potřeb.

Levné dřevostavby si může dovolit téměř každý

Velké oblibě se dřevostavby na klíč těší také proto, že jsou finančně dostupné. Dovolit si je tak mohou i mladé rodiny, které hledají startovací bydlení a teprve se postupně usazují. Výstavba klasického individuálního rodinného domu vyjde finančně mnohem dráž. Za cenu levné dřevostavby byste získali hotový a postavený tak maximálně malý byt, určitě ne cihlový dům.

Osobní zkušenost s tím má mladý tatínek Michal: „Po narození dcery jsme se do našeho 2+kk už nevešli, proto jsme hledali větší byt nebo dům. Za cenu, za kterou bychom ve městě koupili byt 4+kk, jsme za městem sehnali pozemek a nechali postavit dřevostavbu. Máme dům a klidné prostředí i se zahradou a pískovištěm a malým bazénem pro dcerku.“

Nízká cena se ale neodráží na kvalitě. Je způsobená tím, že domy se vyrábí sériově na klíč a díly se vyrábí ve větším počtu z cenově dostupných materiálů.

Autor příspěvku: Redakce

1 komentář u „Proč jsou oblíbené dřevostavby na klíč?

    Radovan

    (12.6.2020 - 19:28)

    Já bych si nenechal postavit dům na klíč a dřevostavbu už vůbec ne. Chci mít jistotu, že bude dům postavený dobře, proto si chci všechno udělat sám a co nezvládnu, tak u toho aspoň budu a dohlídnu na to, aby to bylo udělané dobře. Teprve máme udělanou desku, takže je celá stavba teprve před námi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *