Podívejte se, jaké jsou poslední trendy v oblasti osvětlení

Inovace a moderní technologie výrazně zasahují do všech oblastí života, dokonce i do natolik specifických, jako je osvětlení. Pokud jste se pustili do rekonstrukce rodinného domu, nezapomeňte obměnit také osvětlení. Tradičním žárovkám, respektive takzvaným edisonkám, dávno odzvonilo. Do popředí se úspěšně prodraly úspornější a efektivnější alternativy.

Cílem výrobců osvětlení je usnadnit a zpestřit současnou nabídku. Zákazníci slyší především na zdravé osvětlení, což je přístroj neničící oči. Přece jen, když si večer při práci svítíte klasickou žárovkou, za chvíli se oči unaví, začnou bolest a samy se zavírat. S osvětlením, které se blíží přirozenému světlu, však takové potíže nehrozí, a tak klidně můžete pokračovat v práci dlouho do noci.

LED osvětlení má spoustu předností

V posledních několika letech začaly získávat na popularitě LED varianty. Pyšní se totiž nízkou energetickou náročností a dlouhou životností, což má ekonomický i ekologický přínos. Vybrat si můžete z nepřeberného množství barev, například různé stupně bílé. Výjimkou však nejsou barevná osvětlení, která se hodí například do obývacího pokoje, kde chcete večer navodit příjemnou atmosféru. Podívejte se na budoucnost světla na http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla.

Teplota barev světla je důležitá

Jestliže si říkáte, že sáhnete po odstínu, jenž se zamlouvá vám, potom byste měli zvážit ještě další faktory při výběru barev. Podle odborníků je lidské tělo schopno déle se soustředit v případě, že je v místnosti osvětlení v chladných barvách. Přece jen, pro lidské oko je potom snadnější rozeznávat konkrétní detaily a kontrasty. Podrobněji si o teplotě barvy můžete přečíst v tomto článku http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/vzdelavani-a-trendy/jak-teplota-barev-ovlivnuje-vnimani-okoli.

I když si to možná neuvědomujete, světlo má obrovský vliv na váš organismus, a proto byste ho neměli podceňovat.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *