Odolná a cenově dostupná podlaha s dobrými izolačními vlastnostmi? Zvažte plovoucí!

Plovoucí podlahy se těší velké oblibě. Není se ani čemu divit. Jsou cenově dostupné, skvěle izolují, snadno se udržují a na pohled je nepoznáte třeba od klasických podlah dřevěných.

Moderní plovoucí podlahy však vynikají celou řadou dalších předností. V první řadě mohou být v závislosti na tloušťce podlahy skvělým tepelným i zvukovým izolantem. Jsou totiž vybaveny zvukově izolační vrstvou, která zabraňuje přenosu hluku z jedné místnosti do druhé.

Podlahu snadno vyměníte za jinou

Další předností plovoucích podlah je jejich snadná a rychlá montáž. Tyto podlahy se k podkladu (až na výjimky) nijak nepřipevňují, tedy nelepí, nepřibíjejí ani nešroubují. Ony na ní skutečně „plavou“. Podlahu jinými slovy snadno složíte i rozložíte – pero zasunete do drážky, zaklapnete a hotovo, což je praktické především při nutných opravách. Tuto podlahu, pokud se vám třeba její dekor omrzí, ale ze stejného důvodu i bez problémů vyměníte za jinou.

Zaměřte se na sílu HDF desek

Hlavním parametrem při výběru plovoucí podlahy by měla být síla HDF desky, tedy základní nosné vrstvy podlahy. Ta by neměla být tenčí než osm milimetrů. Je to právě síla plovoucí podlahy, která určuje její kvalitu a izolační vlastnosti.

Bohatá škála nášlapných materiálů

V hledáčku vašeho zájmu zřejmě však bude i dekor podlahy, tedy její nášlapný materiál. Například v portfoliu renomovaného prodejce dřevařských výrobků a sortimentu pro truhláře, tesaře a kutily, společnosti Dřevoškrt, s.r.o. (na internetu hledejte pod odkazem prodej palubek Domažlice), najdete podlahy z lamina, dýhy, dřeva, korku i linolea. Jakou zvolit?

Zvolte podlahy Domažlice

Odpověď na tuto otázku závisí na typu místnosti, do níž je plovoucí podlaha určena. Zatímco ložnicím, obývacím i dětským pokojům lze doporučit hřejivé podlahy dřevěné, do předsíní a vstupních hal jsou vhodnější odolnější podlahy laminátové. Vyloženě nevhodnými místnostmi pro pokládku plovoucích podlah jsou kuchyně a koupelny, kde hrozí jejich poškození vlhkostí. Více informací najdete na stránkách www.drevoskrt.cz, kde mimo jiné zjistíte, že plovoucí podlahy Domažlice jsou správnou volbou.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *