Klimatizace

Nevyplatí se Vám zapínat topení? Zkuste topit klimatizací!

Topení je někdy dost energeticky náročné, a v dnešní době rostoucích cen energií a hrozící energetické krize je dobré se poohlédnout po způsobech, jak zůstat v teple, aniž by Vás to zruinovalo. Jedním z takových způsobů může být třeba topení klimatizací.

Jak to funguje?

Moderní klimatizace fungují na principu obousměrného proudění vzduchu, které v létě umožňuje ochladit vzduch a v zimě jeho zahřátí. Jejich provoz je založen na tepelném čerpadle vzduch-vzduch a elektrická energie je třeba pouze k provozu klimatizace, nikoliv na samotné ohřívání vzduchu. Díky tomu je topení klimatizací levnější, než provoz tepelné jednotky. Další velkou výhodou je rychlost, s jakou začne klimatizace ohřívat vzduch. U ústředního topení, plynového kotle a jiných způsobů je třeba čekat, než se celý systém nahřeje. Klimatizace začne topit prakticky okamžitě. Navíc v ní mohou být nainstalované různé antibakteriální filtry, což ocení především alergici. Použití topení pomocí klimatizace je i pohodlnější, díky dálkovému ovládání.

Jakou klimatizaci vybrat?

Je důležité si ovšem vybrat takovou klimatizaci, která Vám a Vašim prostorům bude nejvíce vyhovovat. Musíte si ujasnit, co přesně od Vaší klimatizace očekáváte a jakou kvalitu podle toho zvolit. Také je dobré se poohlédnout po klimatizaci v nízkou spotřebou. Pokud zvolíte klimatizaci s dobrou energetickou třídou (A+++ pro chlazení a A+ pro vytápění), může se Vaše spotřeba na energiích pro vytápění snížit až o 40-70 %. 

Nevíte si s výběrem klimatizace rady? Bojíte se, že zvolíte špatně a proděláte? Nechte si poradit od odborníků. Neváhejte nás kontaktovat nebo navštívit naši prodejnu v Praze 5. Jsme odborníci, kteří se věnují instalaci klimatizací a víme tak proto přesně, která bude ta nejlepší pro Vás.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *