matrace

Nepodceňujte důležitost kvalitního spánku!

V souvislosti s tolikrát omílaným tématem zdravého životního stylu se mluví především o pestré stravě, dostatku aktivního pohybu, potřebě relaxace i psychické pohodě. O tom, že dostatek spánku je základem zdraví, se obecně ví. Méně už se hovoří o jeho kvalitě. Ta je rozhodující. Opravdového odpočinku dosáhneme jedině s pomocí „zdravotní” či „ortopedické” matrace.

Udělejme si pořádek v termínech

Na trhu se často setkáte s označením matrace zdravotní nebo ortopedická. Zdravotní pomůcky jsou však určené k prevenci nemocí, jejich zmírnění, ke zjištění a určení diagnózy. Případně slouží jako náhrada při různých tělesných postiženích, a jako na takové se na ně vztahuje při nákupu snížená sazba DPH. Matrace mezi tyto pomůcky nelze zahrnout v pravém slova smyslu. Pojem „zdravotní” je zde třeba chápat tak, že k výrobě matrací byly použity výhradně materiály zdraví prospěšné, poskytující kvalitní spánek. Vlastnosti těchto materiálů mohou být doloženy odpovídajícími certifikáty.

Co se ukrývá pod potahem zdravotní matrace?

Už víte, žekomfort při spánkuje ovlivněn především materiálem, z něhož je matrace vyrobena. Zdravotní matrace máte možnost vybírat z několika stupňů tvrdosti. Záleží i na prodyšnosti, nosnosti. Podívejme se na některé materiály, ze kterých se matracová jádra produkují.

Studená pěna, neboli HR (High Resilience) pěna vyniká vysokou pružností. Výroba matrací ze studené pěny je šetrná k životnímu prostředí, jelikož se obejde bez chlóroflórokarbónátů. K dalším atributům patří dobrá prodyšnost a bezchybná regulace teploty.

Viscoelastická pěna, označována také jako „líná”, představuje opravdovou revoluci ve výrobě matrací. Pěna totiž mění stupeň tvrdosti v souvislosti s teplotou a tlakem. V kontaktu s lidským tělem, které přirozeně sálá teplo, matrace měkne, zároveň se plně přizpůsobuje jeho křivkám.

Kombinací obou předchozích je Avena pěna. Spolehnout se můžete na její dlouhou životnost, tvarovou stálost, elasticitu. Prodyšnost pěny zajišťují otevřené buňky s velkými póry. Báječně se přizpůsobuje jednotlivým částem těla.

Latexové pěny se vyrábí z kaučuku. Matrace pak obsahují buď kolem 20 % přírodního kaučuku, nebo jde o 100% přírodní kaučukové matrace. Je dobré vědět, že více kaučuku ovlivňuje životnost matrace. Latex vyniká tvarovou stálostí, pružností, prodyšností.

Za zmínku jistě stojí matrace z BIO pěny. Tato je vyrobena z rostlinných olejů, čímž významně ulehčuje životnímu prostředí. Stejně jako studená pěna je charakteristická značnou elasticitou. Vícebuněčná struktura zajišťuje tvárnost matrace, díky které dochází k dokonalému rozkladu váhy těla.

Na webu spime.cz najdete zdravotní matrace z výše uvedených materiálů, lamelové rošty i postele od českého výrobce Postelia. Využít můžete nákupu na splátky, příjemných akčních nabídek, dopravy v rámci ČR zcela zdarma. V případě zájmu navštivte kamenné prodejny v Praze, v Brně, v Olomouci či v Táboře.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *