kominictvipuza_cz

Nedostatečný tah komínu může vyřešit jeho frézování

Starost o váš komín nemusí končit jen pravidelnou každoroční revizí. Při běžném používání komínu může nastat chvíle, kdy budete potřebovat složitější kominické práce. Pro takové případy je vhodné vědět, kam se můžete obrátit.

Kdy frézování komínů využijete?

I přes to, že jste s revizemi komínů vy i váš kominík poctiví, může se stát, že komín již nefunguje tak, jak by měl. Netáhne, sám je ve špatném technickém stavu nebo se v něm usazují spaliny, což může v nejhorších případech vést až k požáru. V té chvíli je čas na frézování komínu, případně na instalaci vložky. Kromě toho využijete frézování komínů, i když připojujete nový krb, kotel na dřevo či automatický kotel, před instalací nové vložky do komínu a pro odstranění větší vrstvy dehtu v zaneseném komínu.

Do frézování se pouštějte pouze s kvalitním a zkušeným kominictvím

Frézováním lze průměr komínového průduchu zvětšit až o třetinu. Mnohdy je účinnější a jednodušší alternativou ke zbourání komínu a postavení nového. Při nekvalitně odvedené práci však má frézování také svá rizika. Dochází při něm k vibracím, které mohou při absenci přípravy a kontroly stavu komína a jeho okolí poškodit omítku, narušit statiku komína, starou maltu či dokonce stropy. Kominictví Půža však těmto rizikům předchází důkladnou kontrolou stavu komína a okolních zdí a stropů.

Kromě toho k frézování používá hydraulickou frézu na vodících tyčích, která narušení okolního zdiva zabraňuje. Poradí si i s tzv. uskočeným komínem (nerovný tvar).

Najděte svého nového kominíka

Na www.kominictvipuza.cz se sami můžete přesvědčit o kvalitách práce tohoto kominictví. Kromě frézování a vložkování se zabývá i běžným čištěním komínů a jejich každoročními revizemi. Pokud tak sháníte svého nového kominíka, jste na správné adrese.

Autor příspěvku: Redakce

1 komentář u „Nedostatečný tah komínu může vyřešit jeho frézování

    Jonáš

    (9.6.2020 - 12:02)

    My topíme v krbových kamnech a letos mi také přišlo, že má náš komín špatný tah, proto jsem si objednal digitální manometr se kterým jsem tah změřil a zjistil jsem, že tah je dobrý. Za zimu jsem komín několikrát kontroloval a budu i příští zimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *