nábytková úchytka

Nábytkové úchytky mohou být výrazným doplňkem

Mnohé bytové doplňky současně plní funkci praktickou i estetickou. Patří k nim třeba nábytkové úchytky, bez kterých by se nám dvířka skříněk či zásuvek špatně otevírala. Tyto zdánlivé maličkosti umí pozvednout celkový dojem z místnosti.

Nábytkové úchytky vybírejte s citem a přizpůsobte je stylu nábytku i celé místnosti. Vynikají skvělým zpracováním, vysokou kvalitou a stylovým designem, který oživí každou místnost a dá jí originální vzhled. Svému domovu můžete dát novou tvář, aniž byste nadměrně zatížili svou peněženku. Ve stejném designu většinou koupíte různé typy úchytek a můžete tak sjednotit jednotlivé kusy nábytku do jednoho stylu.

Úchytky, krása ukrytá v detailu 

V každé místnosti, v kuchyni, koupelně či obývacím pokoji vždy oceníte, když se dají všechny zásuvky a dvířka bez problémů vysunout nebo otevřít. Navzdory všem módním vlnám nám k tomu stále nejspolehlivěji poslouží právě nábytkové úchytky. I když nás v posledních letech ovládají minimalistické trendy, které se promítají i do designu nábytku a čisté linie interiérů podtrhuje nábytek bez úchytek, který se ovládá tlakem v podobě push systému, úchytky na nábytek neztrácejí svůj význam ani kouzlo. Mohou být šperkem na každém šuplíku i dvířkách a dodají interiéru šmrnc.

Nábytkové úchytky nebo knopky 

Pokud jste se rozhodli zrekonstruovat dům či byt, nebo jen nějakou místnost včetně renovace nábytku, zkuste svůj nový či starý nábytek doplnit vhodnými úchytkami.  Výměna kování je cenově dostupná a velmi efektní. Mezi běžně užívané kování patří nábytkové knopky, které mohou být hranaté, kulaté či oválné. Vystouplé úchytky snadno uchytíte jedním šroubkem. Podélné úchytky se upevňují ve dvou bodech, pokud jsou na širším štítku, tak ve čtyřech a můžete s nimi zakrýt případné nedostatky na nábytku. Podélné úchytky jsou rovné, vyklenuté, s koženým poutkem či kovovým kruhem. Velmi zajímavé jsou i profilové úchytky. 

Nábytková knopka

Typy nábytkových úchytek

I dnes jsou velmi populární úchytky porcelánové, skleněné či křišťálové, které mohou být v kombinaci s kovem, staromosazí, starostříbrem či staročernou barvou. Hodí se na komodu po babičce i do tradiční kuchyně. Do moderních interiérů oceníte klasické nábytkové úchytky vyrobené z kovu, jako je hliník a chrom, ze dřeva, z plastu, různé kombinace s kamenem, keramikou, porcelánem i kůží. Do dětských pokojů se hodí dětské úchytky, na kterých najdete krásné motivy. Navíc často koupíte úchytky i knopky ve stejném designu a dají se skvěle kombinovat. 

Vybírejte podle stylu místnosti

Ke každému nábytku a stylu interiéru se hodí úchytky v podobném stylu. Měly by být účelné a ladit s ostatním zařízením v místnosti. V nabídce najdete tradiční úchytky určené pro retro nebo rustikální nábytek, ale i úchytky v moderním designu. Různým stylům odpovídají i tvary a materiál úchytek. Může jít o kov, nerez i hliník. Nerezové úchytky budí dojem luxusu, komfortu a modernosti. Navíc se snadno čistí, stejně jako cenově dostupnější hliníkové úchytky. Vybrat si můžete i úchytky plastové, porcelánové, dřevěné a kožené nebo elegantní kombinace materiálů.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *