lokální rekuperace

Moderní lokální rekuperace je malá a velmi tichá

Čerstvý vzduch je důležitý v obchodních domech, kancelářích, ale zejména doma, kde si chceme odpočinout. Spousta lidí však žije v centrech měst, kde otevření okna znamená také pustit si domů prach a hluk z ulice. Právě kvůli tomu se do čím dál více domácností instalují lokální rekuperace a rekuperační jednotky.

Rekuperace funguje na jednoduchém principu předávání tepla. Odvádí vydýchaný vzduch z místnosti a přivádí čerstvý vzduch zvenku. Oba tyto vzduchy jsou od sebe dokonale odděleny, takže nedochází k úniku pachů. Vzduch zvenku bývá někdy navíc i předčištěn. Vnitřní vzduch přes stěny kanálů ohřívá ten, který jde zvenku, přičemž proces ohřívání bezpečně funguje i v zimě.

Hluk moderních rekuperačních jednotek je zanedbatelný

Moderní lokální rekuperace je malá a velmi tichá, neruší ani při spánku. Zároveň není ani náročná na prostor. Například lokální rekuperační jednotka BRINK Air 70 má průměr pouhých 250 mm, přitom se v ní skrývá protiproudý výměník s 1060 trubičkami. Účinnost je 80 %, což je na lokální rekuperaci velmi dobrá hodnota.

Obavy, že bude takové zařízení hyzdit interiér, jsou rovněž zbytečné. Air 70 je malá a elegantní. Vnitřní mřížka má bílou barvu, vnější je dodávána v bílé a barvě a nerez provedení, povrch se dá upravit podle barvy stěny.

lokální rekuperace

Pro chladnější měsíce je určený integrovaný předehřev

BRINK Air 70 má 100% bypass, díky němuž je možné letní větrání chladným nočním vzduchem. V zimním provozu pomáhá ochranný předehřev, takže se nemusíte bát ani mrazivých venkovních teplot. Silnější vítr také nevadí, radiální ventilátory rekuperační jednotky mají dostatečný vzduchový výkon a zajistí rovnotlaké větrání.

A ovládání? Zvládne ho i méně technicky zdatný uživatel. Přepínat úrovně je možné ručně nebo pomocí mobilního telefonu. Jednotku je vhodné dovybavit také vlhkostním či CO2 senzorem. Malá elegantní lokální rekuperace toho zvládne překvapivě hodně.

lokální rekuperace

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *