eurosedacky_cz_PR_pohovky

Levné rozkládací pohovky

Nákup pohovky představuje důležitou investici. Pohovka oživí váš obývací prostor, musí být praktická i pohodlná. Ať už se stěhujete do nového domova nebo při rekonstrukci vybavujete pokoj zcela novým nábytkem, měli byste si vybrat tu správnou pohovku. 

Dnes je na trhu nekonečná řada pohovek, ze kterých si můžete vybírat. Každá má trochu jiný design, konstrukci, velikost a dokonce i trochu jiný účel. Můžete si dokonce objednat pohovku i online. Pokud nemáte jasnou představu o tom, jakou pohovku si právě chcete koupit, zkusíme vám poradit. Kvalitní pohovky se vyrábí v různých barvách a materiálech, jsou lehce udržovatelné a čistitelné.

Pohovka do obývacího pokoje

Pohovka je kus nábytku, který nám na rozdíl od velkých sedacích souprav ušetří místo a prostor. Současně je vkusným designovým a solitérním prvkem v interiéru. Můžete vybírat z široké škály pohovek od těch nejlevnějších až po ty luxusní, které uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. Při výběru se rozhodněte, zda chcete klasickou nebo rozkládací pohovku a v jakém typu. Existuje totiž hned několik možností rozkládání. Zvažte, zda chcete využít praktický úložný prostor. I levná rozkládací pohovka s úložným prostorem se může totiž snadno stát nenahraditelnou součástí vašeho interiéru.

Velikost pohovky

Vezměte do ruky metr a ujistěte se, jaký maximální rozměr pohovky se vejde do vašeho prostoru. Pak zkontrolujte rozměry všech dveří a schodišť, kterými musíte pohovku dostat do bytu. Dbejte na to, aby se dalo kolem pohovky pohodlně procházet, abyste se dostali k sedačce ze všech stran. Možná budete muset zvolit trochu menší velikost, anebo vsadit na modulární design. Tento design dovoluje jednotlivé díly pohovky různě kombinovat a měnit velikost a tvar pohovky podle představ. Zvažte výšku opěrky i větší hloubku sedáku pro vyšší lidi, z kratšího sedáku se zase snadněji zvedá

Styl pohovky

Dnešní trh nabízí nekonečné množství stylů a barev. Zvažte, zda budete na pohovce jenom sedět, nebo také ležet a jaký design zapadne do vašeho obývacího pokoje. Pohovka by měla mít stejnou barvu, jako křesla, ale pokud máte v úmyslu vytvořit atmosféru chaosu neboli eklektický styl, může mít odlišnou barvu. Pokud máte rádi minimalismus, zvolte černou, bílou nebo šedou barvu. Styl může být skandinávský, retro, vintage, provence, venkovský, industriální, moderní, rustikální, tradiční i orientální. Toho lze docílit nábytkem, ale i pomocí doplňků. 

Volba čalounění

Čalounění pohovky může být vyrobeny z mnoha tkanin. Třeba z hedvábí, bavlny, mikrovlákna i syntetické látky, ale i z koženky či kůže. Moderní syntetické látky dělají pohovku vysoce atraktivní a snadno se čistí. Jsou k dispozici v široké škále barev, kombinací i vzorů. Máte-li doma mazlíčka, jsou odolné proti ušpinení i drápkům. Můžete dát na jednobarevné typy, dvojbarevné kombinace, nebo pohovky s polštáři, na kterých můžete měnit povlaky a s nimi i vzhled celého obývacího pokoje. 

Rám sedačky

Kvalita pohovky se odvíjí i od pevnosti jejího rámu. Dřevěný rám je dostatečně robustní a vydrží dlouhou dobu. Důležité jsou i spoje a rohy rámu. I kovový rám je dostatečně silný. Vyhněte se hlavně rámům z dřevotřískové desky nebo překližky, protože mají pod vysokou zátěží tendenci praskat. Nejlepší volbou je nákup u prověřeného prodejce. Levné rozkládací pohovky, pohovky s úložným prostorem i klasické pohovky mohou mít vysokou kvalitu a dlouhou životnost. 

Cena sedačky

Vždy je vhodné si raději trochu připlatit za kvalitu. Kvalita pohovky závisí na jejím rámu, odpružení,  polstrování i čalounění pohovky. Polštáře a polstrování by si měly zachovat svůj tvar, i když se na nich často sedí. Pohovka by neměla měnit formu. U kvalitní sedačky nebudete cítit rám přes polstrování. Pokud budete vybírat u prověřeného prodejce, nešlápnete vedle. Levné rozkládací pohovky jsou většinou skladem, s dodáním do 24 hodin a se zárukou.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *