Rašelinové brikety na topení

Které brikety můžete použít jako noční?

Když topíte v krbu, kamnech či kotli a chcete se v klidu vyspat, sáhněte po briketách, které jsou určené přímo na noc. Mnohé brikety se vyrábí pro tyto účely. Stačí si jen vybrat podle vašeho topeniště.

Proč je dobré vybrat si brikety s dlouhou dobou žhnutí?

Klasické dřevěné brikety vám zařídí intenzivní vyhřátí místnosti za krátkou dobu. Ale nevýhodou je, že stále musíte chodit ke krbu a přikládat. Abyste intervaly s prací u krbu prodloužili, hodí se zatopit speciálními lisovanými briketami. Největším kladem je stabilní teplota při dlouhé době žhnutí.

Lisované brikety v kombinaci tvrdých dřevin a kůry

Tato varianta briket na topení je už na rozhraní denních a nočních. Kůra smíchaná s tvrdým dřevem po sobě zanechá trochu více popela než klasické brikety. Ale pozitivem je, že noční brikety žhnou mnohem déle než běžné bukové brikety. Popel můžete navíc využít jako hnojivo do vaší zahrádky.

Zdroj: Freepik

Kůrové brikety

Briketa vyrobená pouze z prané a vysušené kůry žhne velmi dlouhou dobu. Základem je dokonalé vyladění množství přiváděného vzduchu. Pak zajistí stabilní teplotu po celý den, ať už topíte na jakékoliv stupně. Kůrové brikety se lisují stejným způsobem jako dřevěné. Popelnatost je o dost vyšší, ale i tento zbytek můžete kompostovat.

Rašelinové brikety na topení

V severských zemích jsou tyto brikety noční na absolutní špičce v oblíbenosti. Produkují se z vytěžené rašeliny, která je v bažinatých oblastech na severu Evropy poměrně běžná. Ta se v rámci výrobního procesu vysuší, rozemele na jemno a pak se v temperovaném lisu stlačí do briket kvádrového tvaru se zkosenými rohy. Popel opět můžete využít jako minerální hnojení na váš pozemek. Topení s nimi je malinko náročnější. Doporučujeme prokládat brikety dřevem, při dostatečném přívodu kyslíku.

Zdroj: Pixabay

Hnědouhelné brikety Rekord

Oblíbené německé brikety Rekord patří jako jediná forma uhlí mezi ekopaliva. Mají prakticky nulový obsah síry díky výběrové surovině, proto tyto brikety neznečišťují ovzduší. Jsou pod neustálou laboratorní kontrolou. Můžete si tak být jistí jejich nejvyšší jakostí. Stlačují se při 650 °C po dobu 30 minut z uhelného mouru a prachu. Doba žhnutí těchto lisovaných briket je proti obyčejném uhlí dvojnásobná. Hlavní podmínkou pro optimální využití skvělých vlastností briket je přívod vzduchu zespodu a rošt v krbových kamnech či kotli.

Kde koupíte brikety a doručí je během krátké doby?

Chcete si užít klidný spánek po celou noc? Vyberte si z výše uvedených briket ty nejlepší pro vás a vaše topeniště. E-shop Optimtop.cz má stále v nabídce a skladem brikety různých druhů. Ty jsou uložené v balíčcích na paletě a dovezou je až před bránu vašeho domu. Doprava je po celé České republice zdarma.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *