Letní přikrývka

Kdy přejít na letní přikrývky?

S blížícími se teplými dny uklízíte teplé oblečení hluboko do skříně a na řadu přichází letní kousky. A to samé byste měli udělat také s lůžkovinami! Vybavte se na léto, poradíme vám, pod jakou přikrývkou se královsky vyspíte i za horké letní noci!

Nepodceňte přikrývku na léto

Pro klidný a zdravý spánek je nezbytné přizpůsobit vaše lůžkoviny ročnímu období. Ukliďte tedy hřejivé peřiny a polštáře do skříně, na řadu teď pomalu přijdou příjemně chladivé letní přikrývky. Ty jsou vyráběny tak, aby vás v chladu zahřály a v teplém prostředí účinně odváděly vlhkost a teplo od lidského těla.

Lehké letní přikrývky jsou vzdušné a nadýchané, přímo stvořené pro vyhřáté letní noci. Jsou také podstatně tenčí, než ty celoroční, a to téměř o polovinu své vnitřní náplně. Letní přikrývky jsou plněny náplní z dutého vlákna o hmotnosti 150 g/m2, u péřových přikrývek je to většinou okolo 200 g na celou deku. Proto zde nehrozí nadměrné pocení během horkých letních večerů.

Letní přikrývka

Na míru vašim potřebám

Letní přikrývky jsou vyráběny hned z několika příjemných materiálů. Letní přikrývky z dutého vlákna (neboli polyesterové mikrovlákno) jsou moderní variantou ke klasickým péřovým peřinám. Pyšní se skvělými vlastnostmi, jsou lehké a nadýchané a poměrně nenáročné na údržbu. Doporučili bychom je také všem alergikům, protože se v nich nezabydlují roztoči tolik, jako v peří. 

Klasické péřové letní přikrývky jsou tu pro všechny, kteří raději sází na osvědčenou klasiku a pokud si vyberete peřinu s nižší gramáží, budete s ní v létě také spokojeni. Nevýhodou však může být náročnější údržba péřových lůžkovin oproti těm, které jsou vyrobeny z dutého vlákna.

Letní přikrývka

Lehké letní přikrývky jsou navíc dostupné v mnoha úpravách a variantách. S aloe vera pro regeneraci a posílení organismu, s levandulí pro ještě klidnější spánek či antibakteriální se stříbrem. Pokud navíc zvolíte letní přikrývku z tkaniny Coolmax, která účinně odvádí pot a zajišťuje výbornou tepelnou regulaci, bude se vám krásně spát i v těch nejteplejších letních nocích.

Letní přikrývky najdete ve všech rozměrech, klasických prodloužených i v dvoulůžkovém provedení a pro maximální pohodlí je doplňte i o polštáře z paměťové pěny s chladivým účinkem. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *