Vířivka

Jakou zvolit nafukovací vířivku pro domácí wellness?

Wellness nemusí být nedosažitelným luxusem, vířivku si můžete pořídit klidně rovnou domů. Nafukovací vířivky jsou praktické, nabízí řadu benefitů, přičemž se vejdou i na menší zahradu a užívat si je můžete celoročně.

Velikost vířivky

Jedním z nejdůležitějších parametrů, na který byste se při výběru nafukovací vířivky měli zaměřit, jsou její rozměry. Pokud vám stačí menší vířivka pro relax ve dvou, pak jsou skvělou volbou oválné či kruhové vířivky s objemem alespoň 500 litrů. Kruhové vířivky jsou vyráběny také ve větších velikostech pro 4 až 6 osob. Setkat se můžete také se čtvercovými vířivkami, které poskytnou dostatek prostoru pro celou rodinu či vaše přátelé. Nafukovací vířivka pro 4 osoby by měla mít objem alespoň 700 litrů, pro 6 osob pak 900 litrů.

Ohřev vody

Vířivky lze rozdělit do dvou kategorií, s automatickým ohřevem a bez ohřevu. Vířivka bez ohřevu je vhodnou volbou, pokud si koupel chcete užít přes léto, kdy sluneční paprsky poskytují dostatek tepla. Ovšem pokud si domácí wellness chcete užívat po většinu roku, pak se rozhodně vyplatí vířivka s ohřevem. Bez ohledu na počasí si můžete dopřát teplou koupel. Vířivka, altánek a příjemné posezení na zahradě – vytvořte si svůj soukromý resort, kde můžete relaxovat.

Praktické funkce

Jakmile máte rozhodnuto o základních parametrech vířivky, je dobré zaměřit se i na několik dalších. Mezi ty patří například počet vzduchových trysek. Některé vířivky mají také masážní trysky. Zajímejte se také o typ filtrace, nejčastěji se jedná o kartušový filtr. Skvělým doplňkem je dálkové ovládání, mnohdy však vše potřebné snadno nastavíte na ovládacím panelu. Důležitá je také ochrana vířivky, setkat se můžete s plachtou či termoizolačním krytem, který udrží teplotu vody.

Nafukovací vířivka je praktická, umístit ji můžete v podstatě kamkoliv a snadno ji přenášet. Vlastní wellness si tak můžete dopřát kdekoliv.

Zdroj obrázku: Marko Poplasen / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *