Co pod stromeček? Bazén!

Předvánoční čas se opět nezadržitelně blíží a ke standardní denní agendě se tak přidává každoroční naléhavá otázka, co komu pořídit pod stromeček. Pokud uvažujete o daru, který po mnoho let poskytne celé vaší rodině řadu krásných vzpomínek a vzrušujících zážitků, nemůže být lepší a elegantnější volby, než pořízení vlastního venkovního bazénu. Navíc je nyní ideální doba pro jeho objednání, aby se samotná realizace vysněného bazénu v poklidu zvládla do začátku nové koupací sezóny.

Bazén vybírejte pečlivě

Pokud se pro takovou investici rozhodnete, vše důkladně promyslete, aby se z plánované radosti nestala posléze spíše starost. Nejprve zvažte, kdo a jak bude bazén využívat, a vyberte na pozemku vhodnou lokaci. Počítat musíte například i s umístěním technologií souvisejících s provozem bazénu, přívodem elektrické energie a celkovým estetickým vyzněním důležitého architektonického prvku v rámci vaší zahrady. Dle toho zvolte tvar bazénu a jeho velikost. Typů bazénů je na trhu velké množství, pokud však chcete vytvořit trvalou a funkční hodnotu, ze které bude mít radost a užitek i další generace, volte komfort do země zapuštěného bazénu.

Výhody zapuštěných bazénů

Zapuštěné bazény mají oproti nadzemním mnoho výhod. Nadzemní bazény vám nevydrží zpravidla déle než pár let, kdežto profesionálně zabudované bazény do země vám mohou dobře sloužit i celá desetiletí. Zapuštěné bazény se i jednodušeji zastřešují, což vám podstatně prodlouží koupací sezónu, ochrání bazén před mechanickým znečištěním a v neposlední řadě vám zastřešení bazénu zajistí bezpečnost dětí.

Důraz na výbavu a materiál

Zapuštěný bazén si můžete vybavit oblíbeným plaveckým protiproudem. Abyste využili veškerých výhod, které vám rodinný bazén může poskytnout, pořiďte si i další kvalitní a praktické příslušenství a výbavu. Nepodceňte především volbu výkonné bazénové filtrace a bazénového čerpadla, vysavače nečistot, ohřevu vody, vhodného osvětlení, schůdků apod. Obezřetně vybírejte i dostatečně kvalitní a odolný materiál samotného korpusu. Moderním trendem se stal kupříkladu mrazuvzdorný a UV odolný materiál ALBISTONE®, který vyvinula přední česká firma v tomto segmentu Albixon a.s..

Vše v jednom

Tato firma přišla na trh i s unikátním a finančně výhodným konceptem quattro setů, které vyrábí z výše zmíněného materiálu. Quattro set je komplexní řešení pro váš zahradní bazén, které zahrnuje samotný bazén, zastřešení, technologickou šachtu a kompletní kvalitní příslušenství.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *