Jarní údržba garáže

5 kroků, jak postupovat při jarní údržbě garáže

Teplejší počasí je konečně tady a většina z nás se připravuje na velký jarní úklid. Nezapomeňte do něj zahrnout také důkladnou přípravu garáže. Přinášíme vám tipy, které vám pomůžou, abyste se ve své garáži vyznali po celý rok.

1.  Garáž vykliďte

Pokud už se ve vaší garáži vůbec nevyznáte a nemůžete se v ní hnout ani na krok, nemá cenu přehazovat věci sem tam. Raději ji rovnou celou vykliďte. Vše z ní vyneste a roztřiďte. Poškozené nebo nepotřebné věci dejte zvlášť, abyste je mohli nakonec roztřídit, například na stavební či elektroodpad, a odvézt do sběrného dvoru.

Takto se rychle zbavíte zbytečného nepořádku a vytvoříte si prostor pro uspořádání věcí, které si chcete nechat. Ještě před samotným vyklizením se ale ujistěte, že máte kvalitní pojištění nemovitosti a domácnosti, které, mimo jiné, kryje také vaši garáž před případnými nehodami.

2.  Zbavte se prachu a nečistot

Po vyklizení garáže začněte s čištěním. Vytřete celou garáž, poličky a skříňky zbavte prachu. Nezapomeňte očistit stěny či strop, na kterém se během zimy nahromadily nečistoty. Výbornými pomocníky budou voda se saponátem a jemná houbička či hadřík.

Zbavte se v garáži prachu a nečistot
Zdroj: unsplash.com

3.  Zorganizujte si věci

Když je garáž vyklizená a krásně čistá, je čas na ukládání věci a jejich organizování. Nářadí, které používáte nejčastěji, skladujte na takových místech, kde bude snadno dostupné a nebude překážet. Věci, které nepoužíváte často, odložte na místo, kde je snadno najdete. Nejlepší je uskladnit je v krabici nebo šuplíku a označit štítkem.

Pokud máte pocit, že v garáži nemáte dostatek úložného prostoru, doplňte ji novými poličkami, úložnými boxy nebo moderním závěsným systémem, který vám ušetří spoustu místa.

4.   Zkontrolujte bezpečnost garáže

Už je vše pěkně na svém místě? Potom je čas na kontrolu některých detailů. Je důležité, aby v garáži nehrozilo žádné nebezpečí, které by mohlo vést k úrazu nebo požáru. Zkontrolujte uchycení polic, závěsných zařízení a všech nástrojů na nich.

Zkontrolujte, zda máte pevně zavřené nádoby s chemikáliemi a jinými nebezpečnými tekutinami. Máte-li ve své garáži plynová nebo elektrická zařízení, zkontrolujte jejich bezpečnost a stav. V případě potřeby je nechte zkontrolovat odborníkem.

5.  Nezapomeňte na garážovou bránu

Při úklidu a údržbě nezapomeňte na garážovou bránu. Po zimě je prohlédněte, vyčistěte, zkontrolujte kolejnice, gumové těsnění a prostor pod ní. K umytí vám postačí jen obyčejná voda se saponátem. Poku objevíte nějaké poškození, nebo se brána špatně zavírá, raději si zavolejte odborníka na její celkový servis.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *